Proteeside valmistamine

Esileht > Proteeside valmistamine

Valmistame erinevaid jäsemeproteese koostöös maailma juhtivate proteesitootjatega. Lisaks nõustame ja aitame soodustuse taotlemisel, hooldame ja remondime proteese ning varustame vajaminevate tarvikutega.

Valmistame järgnevaid proteese:


Sääreproteesid

Reieproteesid

Sõrme-ja käe proteesid

Jalaosa proteesid

PROTEESI SAAMISE PROTSESS

Pärast operatsioonihaava paranemist valmistatakse patsiendile protees. Õige proteesivalik teostatakse füsioterapeaudi, proteesimeistri ja patsiendi koostööna. Aitame proteesikandjat kogu proteesi tellimise protsessis. Proteesi tellimise protsess saab alguse arsti saatekirja alusel

Esimesele proteesimeistri visiidil tehakse üld füüsiline läbivaatlus, et näha patsiendi vastupidavust ja sobivust proteesile. Seejärel võetakse kipsi jäljend, mille järgi valmistatakse indivduaalne hülss kliendile.

Järgmisel visiidil toimub hülssi proovimine ja esmane test proteesiga, vaadatakse hülsi ja komponentide sobivust patsiendiga. Olenevalt kliendi soovist on võimalik teha erinevate disaniga proteese


Proteesimeistri vastuvõtt

1. Broneeri aeg

Asume Tallinnas, Sõle 16. Kui sul ei ole võimalik tervislikel põhjustel meie juurde tulla, teeme ka koduvisiite üle Eesti.

2. Esimesel vastuvõtul

Esimesel vastuvõtul selgitab proteesimeister välja, mis on proteesi kasutamise eesmärgiks, ning võtab vajalikud mõõdud ja jäljendi. Visiidile tulla mugates riietes.

3. Proteesi testimine

Esimese proteesipuhul on oluline tihe koostöö proteesimeistriga, et saavutada parim sobivus. Sellejaoks tuleb käia proteesi proovimas.

Taotlused ja hinnakiri


Sotsiaalkindlustusamet hüvitab kindlustatud isikule proteesi vähemalt 90% ulatuses.
Loe proteesidele kehtivate soodustuse kohta lähemalt
Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt:

Soodustuse saamiseks on vajalik perearsti, raviarsti, üldarsti, arst-residenti või rehabilitatsioonimeeskonna poolt väljastatud paberkandjal abivahendi tõend.

Tõendil peab olema välja toodud, millist proteesi inimene vajab.

Soodustuse saamise tingimused:

• arstitõend või rehabilitatsioonimeeskonna hinnang
   Soovitame siinkohal meie koostööpartnerit SA Põhja-Eesti Taastusravikeskust

• aktiivsusgrupi nõuetele vastamine